Rekrutacja trwa

Collegium Humanum Logo

Administracja sądowa i w organach wymiaru sprawiedliwości

STUDIA II STOPNIA

  • Rodzaj studiów STUDIA II STOPNIA
  • Kierunek studiów Administracja
  • Specjalność Administracja sądowa i w organach wymiaru sprawiedliwości
  • Tryb studiów STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE
  • Czas trwania 2 LATA (4 SEMESTRY)
Student pozyska wiedzę na temat zakresu działalności poszczególnych komórek organizacyjnych sądów powszechnych, takich jak wydział cywilny, karny, ksiąg wieczystych itp., sądów administracyjnych, czy sądów wojskowych oraz Sądu Najwyższego. Zapozna się z prawnymi zasadami funkcjonowania i organizacji wymiaru sprawiedliwości w Polsce i za granicą. Specjalność dedykowana osobom, które zainteresowane są problematyką polskiego sądownictwa.
Administracja sądowa i w organach wymiaru sprawiedliwości

Studia stacjonarne i niestacjonarne

STUDIUJ OD

460


w miesięcznych 10 ratach

PROCEDURA PRZYJĘCIA

KROK 1

ZAREJESTRUJ SIĘ W REKRUTACJI ONLINE

KROK 2

Postępuj zgodnie z instrukcją przesłaną mailem

Opłaty administracyjne:

  • opłata rekrutacyjna – 85 zł
  • opłata za legitymację studencką – 22 zł
  • opłata wpisowa – 200 zł

Wpisowe 0 zł do 30 września

LUB WYKUP PAKIET PREMIUM STUDENT* – 490zł

* pakiet premium - płatny za każdy rok akademicki, zawiera:

Wpłaty należy dokonać na swój indywidualny rachunek bankowy, który znajduje się w treści UMOWY O STUDIOWANIU (otrzymują ją Państwo po rejestracji online).

W tytule przelewu prosimy o podanie swojego numeru PESEL.

Rekrutacja na studia licencjackie i magisterskie

Wojciech Kowalczyk

TVP

Zastępca Dyrektora, Biuro Reklamy TVP

W Biurze Reklamy TVP odpowiada za komunikację i rozwój produktów. Współtwórca i pomysłodawca książki „Marketing generacji silver”, pierwszego kompleksowego opracowania tematyki senioralnej w marketingu. Jest współtwórcą branżowego serwisu ScreenLovers oraz współorganizatorem konferencji VideoWars by ScreenLovers. Członek Rady Nadzorczej IAB oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej MOC TV. W mediach od 20 lat. W przeszłości związany z OMD Poland, Atmedia oraz Viasat.

 

Tomasz Paulukiewicz

Posiada stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach. Uzyskał go na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa tego Uniwersytetu ukończył studia magisterskie na kierunku dziennikarskim, oraz studia doktoranckie w zakresie nauk politycznych. Wcześniej studiował na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. W Collegium Humanum, oprócz kierunku Media, ma także zajęcia na Zarządzaniu i na studiach MBA. Prowadzi również wykłady, laboratoria i warsztaty w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.

 

Publikuje artykuły naukowe z zakresu medioznastwa, zajmuje się tez działalnością popularyzująca wiedzę. Jest członkiem kolegium redakcyjnego „Naukowego Przeglądu Dziennikarskiego”.

 

Na początku kariery zawodowej zajmował się dziennikarstwem prasowym, Później kierował firmami prowadzącymi działalność w zakresie: reklamy, PR, marketingu politycznego, a także produkcji widowisk artystycznych i telewizyjnych.


Od wielu lat zajmuje się dziennikarstwem telewizyjnym. Jako producent, reżyser, scenarzysta, dziennikarz i prowadzący ma w swoim dorobku reportaże, filmy i programy telewizyjne o ogólnopolskim zasięgu (m.in. serial „Z Andrusem po Galicji” ), a także filmy promocyjne i reklamowe. Współpracuje m.in. z TVP S.A., której również był pracownikiem etatowym.

 

Jego pasją są konie i jeździectwo. Wyczynowo uprawiał skoki przez przeszkody, jest instruktorem tego sportu.

 

Maciej Zaborowski

Zaborowski Kancelaria

Adwokat, sędzia Trybunału Stanu, Partner Zarządzający w kancelarii Kopeć & Zaborowski. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa mediów (prawo prasowe, ochrona dóbr osobistych) oraz w sprawach karnych. Jego klientami są członkowie zarządów oraz rad nadzorczych największych firm w Polsce a także znani politycy, dziennikarze oraz artyści i celebryci. Wielokrotnie nagradzany zarówno w Polsce jak i za granicą.

Leszek Dawidowicz

POLSAT

Od studiów związany z telewizją.Pracował w TVP Warszawa, TVN Warszawa, TVP1, TVN24 i POLSACIE.

Wieloletni dziennikarz śledczy magazynu „Czarno na białym” w TVN24. Poza dziennikarstwem śledczym relacjonował między innymi wojnę na Ukrainie. Zdobywca nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne za reportaż o Pegasusie, dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press (2019 i 2022). Obecnie związany z Polsatem, z magazynem „Państwo w Państwie”.

Jakub Bieńkowski

VOLVO

Digital, media i marketing są istotnymi składowymi mojego DNA. Od ponad 18 lat aktywnie działam na lokalnym i globalnym rynku, aktualizując wiedzę i będąc zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami – po to aby działania mediowe i marketingowe za które odpowiadam przynosiły realną i wymierną korzyść biznesową. 

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w domach mediowych, firmie technologicznej oraz wspierajac e-commerce jako konsultant. Miałem przyjemność zarządzać zespołami kilku jak i kilkudziesięcioosobowymi, pracując ze specjalistami z całego świata. Zrealizowałem operacyjnie setki projektów dla różnych marek i kategorii, inwestując efektywnie milionowe budżety, osiągając zadowalające ROI i zdobywając nagrody branżowe.


Prywatnie jestem domatorem dla którego najważniejsze w życiu są żona i dwie córki. Poza nimi czas wolny spędzam ze sforą naszych psów, pływam, jeżdżę (za rzadko) motocyklem i odkrywam przyjemności płynące z trekkingowych wycieczek.

Akredytacje MNiSW

Akredytacje i Decyzje MEiN