Rekrutacja trwa

Studentka Collegium Humanum Wicemistrzynią Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu!

Dominika Kulaga, studentka Psychologii rzeszowskiej filii Collegium Humanum, w drugim dniu Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, wywalczyła SREBRNY medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym (w kategorii Młodzieżowców)!

Dominika Kulaga, trenująca na co dzień w klubie UKP Gryf Dębica, po pięknej walce w Finale A Mistrzostw Polski zajęła 2 miejsce w kategorii Młodzieżowców. Tym samym uplasowała się również na 8 pozycji w klasyfikacji krajowej  – kategoria Seniorów.

Rzeszowianka może pochwalić się wieloma osiągnięciami sportowymi. Dominika jest m.in. członkinią kadry narodowej Młodzieżowców, złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu 2020, brązową medalistką Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 2019 i wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski.

Z jej inicjatywy powstał także Akademicki Związek Sportowy Collegium Humanum, w którym Dominika pełni funkcję Wiceprezeski. Wpisuje się on w ideę zaangażowania Uczelni w sport akademicki. Warto przypomnieć, że członkiem konwentu Collegium Humanum jest Pan Marian Dymalski, dr h.c., MBA, DBA, pełniący funkcję Wiceprezesa FISU (Fédération Internationale du Sport Universitaire) – Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego.