Rekrutacja trwa

Wspaniały sukces florecisty Szymona Czartoryjskiego studenta Zarządzania na Akademickich Mistrzostwach Polski w Szermierce

Blisko 150 reprezentantów z 42 uczelni brało udział w Akademickich Mistrzostwach Polski  w Szermierce, które odbyły się w dniach 4-5 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodnicy rywalizowali w szpadzie, szabli i florecie. Niektórzy startujący zawodnicy i zawodniczki stanowią krajową czołówkę. Wśród nich są Szymon Czartoryjski i Jan Zakrzewski studenci II roku Zarządzania Collegium Humanum w Warszawie.

To oni reprezentowali KU AZS Collegium Humanum podczas rozgrywających się mistrzostw. Wspaniale zaprezentował się Szymon Czartoryjski, który w pojedynkach finałowych w florecie zdobył w klasyfikacji indywidualnej srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski.

Jego klubowy kolega Jan Zakrzewski w tej samej konkurencji zajął 10 miejsce. W sportach indywidualnych to znaczący sukces naszych szermierzy. W klasyfikacji generalnej Collegium Humanum zajęło 13 miejsce spośród 42 startujących uczelni.