Rekrutacja trwa

Złote medale studentów Collegium Humanum w pływaniu

Reprezentacja AZS Collegium Humanum w Rzeszowie zdobyła trzy złote i dwa brązowe medale podczas Akademickich Mistrzostw Podkarpacia w Pływaniu, które odbyły się 26 listopada 2022 roku.

Naszą uczelnię reprezentowali Dominika Kulaga, studentka VI roku Psychologii i Wiceprezes Uczelnianego Klubu Akademickiego Związku Sportowego Collegium Humanum, Joanna Świątek, studentka I roku Pedagogiki, i Szymon Szczepanik, student I roku Psychologii.

Wśród kobiet Dominika Kulaga zdobyła dwa złote medale i obroniła tytuł mistrzyni na 50 m stylem grzbietowym i klasycznym. Joanna Świątek wywalczyła złoty medal na 50 m stylem dowolnym i tytuł mistrzyni. Szymon Szczepanik zaś zdobył dwa medale brązowe w konkurencji na 50 m stylem klasycznym i dowolnym. Za sumę punktów uzyskanych w dwóch konkurencjach tylko przez Dominikę nasza uczelnia w klasyfikacji drużynowej wśród kategorii kobiet wywalczyła III miejsce.